FILMY O SZTUCE

83377056_10216867047973903_5705778200634

Sztuka to sztuka...

Z zamiłowania jestem filmowcem, przez wiele lat operatorem filmowym
i telewizyjnym, fotografem a od kilku lat również rzeźbiarzem. Sam uprawiam sztukę wszelaką i potrafię docenić i ją w sposób przystępny
i atrakcyjny. Mam na swoim koncie filmy o filmowcach, muzykach, malarzach, rzeźbiarzach i performerach. W mojej ofercie mam również reportaże z wernisaży i dokumentacje projektów artystycznych.

I podobnie jak na innych moich podstronach, mam dylemat, co i w jakiej kolejności pokazać:) Hmmmmmmmm...

LARUM - /2004/

Z moich badań wynika, że ten film rozpoczął moją przygodę z filmami o sztuce. Larum - portret młodego hip-hop owca, który za wszelką cenę chciał zrealizować swoje muzyczne plany. Jeden z filmów dyplomowych na studiach magisterskich w łódzkiej filmówce:)

COOL - /2004/

Bodo Kox - mój zaprzyjaźniony reżyser, od wielu lat oprócz filmów realizował performance e:) Jeden z nich maiła nawet budżet, bo odbywał się w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. To była świetny pretekst do pokazania sylwetki i twórczości tego reżysera.

Boruta - Adam Bałdych /2011/

Z miłości do sztuki filmowej, muzyki i jazzu...
realizujemy również filmy dokumentalne o tematyce muzycznej.
Tak było kilka lat temu w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie w ramach warsztatów filmowych podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Muzyce KAMERATON powstał ten film.

W przestrzeni niebiańskiej /2012/

Lubię sztukę i lubię realizować filmy o sztuce. Mój zaprzyjaźniony malarz  - Marian Murawski, kiedyś postanowił zrobić niebywałą instalację przestrzenną. To była świetna okazja na dokument.

POLSKIE WIDEOKLIPY LAT 80'

                                         /2010/


Mam już swoje lata i nie ukrywam, że wideoklipy,
zwłaszcza te z lat 80", to część mojej młodości. Los chciał,
że nawet zrobiłem o nich poważny film dokumentalny.

Strona... jak Polska, w budowie... C.D.N. ...