Kilka słów o mnie

Biografia

 

 

Piotr Paweł Żukowski
/pseudonim artystyczny Pierre Juju/


– reżyser, operator, producent filmowy i telewizyjny. Twórca Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End. Absolwent PWSFTviT w Łodzi, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie. Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
we Wrocławiu. Doktorant Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera
w Łodzi, na wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. Współproducent i autor zdjęć do filmów m.in. Piotra
i Dominika Matwiejczyków, Bodo Koxa i Pawła Sarbinowskiego. Jest pomysłodawcą i założycielem Fundacji Obrazy Bez Granic oraz jej fundatorem.
Wieloletni współpracownik Telewizji Polsat. Twórca projektu artystycznego – Fabryka An)i(ołów. Od ponad dwudziestu lat w branży filmowej i telewizyjnej jako

Exd'Art - obrazy bez granic.

fota pierre.jpg

Doświadczenie zawodowe

Od 1998

Exd'Art - obrazy bez granic

Firma producencka zajmująca się kompleksową produkcją filmową i telewizyjną.  Od pomysłu aż po montaż. Wszystkie formy filmowe: filmy fabularne, dokumentalne, promocyjne, reklamowe oraz wideoklipy i rejestracje wielokamerowe, o fotografii nie wspomnę:)

Od 1999

Telewizja POLSAT

Z małą przerwą, od zawsze związany z Polsatem:), najcześciej jako operator kamer, ale nie tylko:)

Od 2003

Dyrektor i producent Festiwalu Filmów Optymistycznych HAPPY END 

Największy projekt jaki zrealizowałem w życiu. Nieprzerwanie już prawie dwadzieścia lat. Najbardziej optymistyczny festiwal filmowy na Świecie. Obecnie jako PIKE HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych, który po krótkiej przerwie ponownie odbywa się w Rzeszowie.

2005 - 2016

Multimedia Polska S.A. - Koordynator Programu
Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF

MultimediaOFF i Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego, który był realizowany przez spółkę Multimedia Polska. W ramach projektu przez wiele lat był realizowany Festiwal Filmów Optymistycznych HAPPY END, Magazyn filmowy KRĘCI SIĘ, pokazy filmów niezależnych i dofinansowania niezależnych filmowców takich jak: Piotr Matwiejczyk, Dominik Matwiejczyk, Bodo Kox, Grzegorz Lipiec, Hubert Gotkowski i wielu innych. 

Od 2011

Wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu 

Po wielu latach doświadczeń na polach filmu i telewizji, przyszedł czas, aby podzielić się nimi z młodym pokoleniem twórców filmowych. W DSW wykładam przedmioty filmowe takie jak: historia kina, język filmu, podstawy pracy z kamerą i montażu, produkcja filmowa. Prowadzę również mobilne warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych. 

Od 2013

Tako Media we Wrocławiu - współpraca reżyserska i operatorska

Tak, Tako Media to znany producent paradokumentów:) Co by nie mówić o tym gatunku, to bardzo dobry trening, zwłaszcza dla reżysera:)  Nie takie "Trudne sprawy się kręciło". "Dlaczego ja?" kręciłem "Zdrady"?
to "Sekrety sąsiadów", którzy nie raz dzwonili na "112".

Pentagon Studio - współpraca jako reżyser i producent zewnętrzny

Od 2017

Pentagon Studio we Wrocławiu to studio filmowe w samym centrum Wrocławia, które szuka nowych pomysłów, rozwija je i wprowadza na rynek filmowy i telewizyjny. Szukam i rozwijam je razem z nim.

Od 2017

TFP - współpraca jako reżyser i producent zewnętrzny

TFP - to nie takie TFP o jakim myślicie:) To dedykowany dom produkcyjny m.in. dla: Polkomtel Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Plus Bank S.A. , który dodatkowo utworzył spółkę dedykowaną dystrybucji kinowej pod firmą „Dystrybucja Mówi Serwis”.

Od 2017

Fabryka An)i(ołów - projekt artystyczny

Bóg zesłał do mojego życia Anioły... miłości, obfitości i pogodności. Potem jeszcze dar rzeźbiarstwa. 
I tak zostałem również rzeźbiarzem. W opracowanej przeze mnie technice, tworzę wielkoformatowe rzeźby Anielic. Nawet je czasem sprzedaję:)

EDUKACJA

Od 2007

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna 
im. Leona Schillera 
w Łodzi

Jednym z największych marzeń mojej młodości było dostać się na studia do łódzkiej filmówki. Nie było łatwo, zwłaszcza po "budowlance":) Ale w końcu się dostałem. Nawet dwa razy. Teraz jestem na studiach doktoranckich, to realizuję kolejny projekt filmowy:)

1997-2002

Wyższa Szkoła Dziennikarska im. M. Wańkowicza w Warszawie

Jedna z pierwszych prywatnych szkół w Polsce, która miał kierunki filmowe. Miała też wybitnych i świetnych wykładowców, którzy mnie natchnęli na dalszą edukację i podróż po przestworzach sztuki.